ABD’de Yayımlanan Dergi, Amazon’un Sahibi Bezos’a Çıplak Fotoğraflarıyla Şantaj Yaptı

Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte web satış sitesi Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, ABD’deki tabloid dergisi National Enquirer yayıncısının kendisine şantaj yaptığını argüman etti.

Bezos, Medum isimli web platformu üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, National Enquirer yayıncısının kendisini tehdit eden e-posta gönderdiğini duyurdu.

ARAŞTIRMAYI DURDURMASINI İSTEDİLER

Bezos, dahada evvel kendisiyle Daha önceki TV sunucusu kız arkadaşı Lauren Sanchez’in hususi yazışma ve resimlerini ele geçiren National Enquirer ile alakalı araştırma başlatmıştı.

National Enquirer’in kendisinden mevzubahis araştırmayı durdurmasını istediğini belirten Bezos,  ters halde kendisinin ve kız arkadaşının yersiz resimlerini yayımlamakla tehdit ettiğini yazdı.

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos

SEVGİLİSİNİN DE DEKOLTE FOTOĞRAFLARI VAR

Mecmuanın editörü Dylan Howard tarafından gönderilen e-postalarda, Bezos’un sol elinde telefon tutarken çıplak çekilmiş fotoğraflarının bulunduğu, Ayrı olarak Bezos’un İzdivaç etme yüzüğünün de görüldüğü fotoğraflar arasında sevgilisi Lauren Sanchez’in de dekolte fotoğraflarının bulunduğu argüman edildi.

BEZOS, TEKLİFİ REDDETTİ

Kendisine yapılan önerisi reddeden Bezos, National Enquirer’in anne şirketi var olan American Media Inc. (AMI) genel yayın sorumlusu ile avukatı arasındaki yazışmaları da aynı sitede yayımladı.

“SEBEP OLACAĞI KİŞİSEL UTANCI 2. PLANA BIRAKABİLİRİM”

Bezos, “AMI’ın bende neden olacağı kişisel utancı 2. plana bırakabilirim, burada dahada mühim tek mevzu var. eğer benim durumumda var olan biri bu tür tek zorbalığa karşı çıkmayacaksa başka kaç kişi çıkabilir?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir