Akiş GYO ‘bilgi güvenliği yönetimi sistemi belgesi’ni almaya hak kazandı

Akkök Holding’in stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO, bilgi güvenliğine baz alinarak beynelmilel tek standart var olan ve bilgi varlıklarının gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini garanti altına almak amaciyla oluşturulan ‘ISO 27001 Bilgi Güvenliği idaresi Sistemi Belgesi’ni almaya dogruluk kazandı.

Akiş GYO, kuruluş içi verilerin güvenilirliğinin sağlanarak, marka imajının ve bilgi güvenliği seviyesinin savunması ve iyileştirilmesi konusundaki çalışmalarıyla zamani başarıyla tamamladı. ISO 27001 dokümanı alma sürecinde müessesenin sahip olduğu verilerin güvenliği amaciyla risklerin yönetilmesine odaklanılıyor. Bu doğrultuda şirketin bütün ağırbaşlı birimlerini dahil kismina alan varlık yönetimi, riziko idaresi ve bilgi güvenliği denetimleri yapıldı. Ayrı olarak sistem ve ağ asagi yapısını güçlendirme ve siber güvenlik tedbirlerini artırmaya baz alinarak çalışmalar tamamlandı.

“Bilgi artık en kıymetli stratejik varlık”

Akiş GYO A.Ş. genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy, “Bilgi, pazarda liderlik avantajı ele geçirebilmek ve kıymet oluşturabilmek amaciyla artık en İhtiyaç duyulan stratejik varlıkların başında geliyor. Bu kapsamda esas hedeflerimizin başında sahip olduğumuz bilgi ve bilgi kaynaklarının rekabetçi ve sürdürülebilir büyüme amaciyla randımanlı şekilde kullanılması ve kurumsallaştırılması geliyor” dedi.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir