Aykut Kocaman: Postu Kolay Deldirmeyeceğiz

Atiker Konyaspor teknik patronu Aykut Kocaman, şampiyonluğun en hatri sayilir büyüklükte adaylarından Başakşehir ile deplasmanda basit tek mücadele oynamayacaklarını belirterek, “Ama bu demek değil ki postu basit deldireceğiz, bunun benzeri tek şey de olmayacak” dedi.

ülkemiz Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi yönetim heyeti azaları ile tek araya toplanan Atiker Konyaspor teknik patronu Aykut iri yaptığı açıklamada, istikbal sezonun planlamasını yapabilmek amaciyla bu sezonu kuvvetli tek şekilde bitirmek istediklerini söyledi.

ulusal Takım’ı nihayet iki karşılaşmada ele geçirdiği başarıdan dolayı kutlama eden Aykut Kocaman, “Oynanan iki mücadele nihayetinde kutlamamız gerekiyor. Başlangıç amaciyla nihayet derece iyi sayılabilir neticeler elde edildi. Kuvvetli tek rüzgar yakaladılar. Umarım bunu sonuna civarindan ayni ritimde devam ettirirler. Mili maçlarımız amaciyla lige verilen bu aranın özellikle ofansif manada yaşadığımız sakatlıkların düzelmesi yerine müspet geçeceğini olasılık ediyorduk. Çok faydalı olacağını düşündüğümüz bu dönemde hazırlık maçında Ömer Ali’nin sakatlanması bu yaramıza belli tek süre dahada tuz biber ekti. Ömer Ali bizim oyun planımızda rakip kaleye giden yolda en mühim oyuncumuzdu. Ama gidişatımıza bakıldığı vakit toparlamamıza vesile olacak tek asama olduğunu söyleyebilirim” dedi.

“BAŞAKŞEHİR MAÇI basit OLMAYACAK”

Deplasmanda oynayacakları Başakşehir mücadelesi amaciyla hazırlıkların ayni ritimde devam ettiğini kaydeden Aykut Kocaman, deplasmanda basit tek mücadele oynamayacaklarını vurguladı. Kocaman, “Önümüzde dahada uzunca tek vakit var. belli tek süre dahada üstüne basarak dile getirmek istiyorum filhakika sakatlıklar başımızı çok ağrıttı. Bu asama bizim amaciyla önemliydi. Ofansif manada özellikle rakip kaleye gidişimizi, aynı zamanda da hemide oyun kalitemizi ayni vakitte da bitiriş özelliğimiz fazlasıyla etkiledi. O nedenle Başakşehir maçındaki sürecin nasıl geçeceği çok önemli. Ama başka istikametten bakıldığı vakit da şampiyonluğun şu anki en kuvvetli adayıyla deplasmanda oynayacağız. basit tek mücadele olmayacak. Ama bu demek değil ki postu basit deldireceğiz, bunun benzeri tek şeyde olmayacak. O güne civarindan dahada çok var. zamani mümkün olduğu civarindan iyi değerlendirip sakatlarımızı belli tek süre dahada iyileştirme şansını ele geçirmek istiyoruz. Kuvvetli tek şekilde Başakşehir karşısında sahada yer alacağız. başka istikametten hemide oyun ayni vakitte da skor mananında ligde ki vaziyetimizi belli tek süre dahada toparlayarak, iyi tek noktaya getirerek ayni ritimde devam etmek amaciyla çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez, günün anısına Aykut Kocaman’a armağan verdi.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir