Bilgiyi Paylaşmanın Önemi

Bilgiyi saklama ya da paylaşma kararı bilginin sahibini dünyaya bakış açısına göre değişebiliyor. Bir başkası ile bilgiyi paylaşmak kişinin bilgilerinde eksilmeye neden olmaz. Aksine kişinin bilgileri başkaları ile birlikte artar. Bildiklerini başkaları ile paylaşmak öğrenmenin en güzel yoludur. Bunu yaparsanız sizler için de harika bir deneyim olabilir. Sahip olduğunuz bilgi, deneyim ve kariyeriniz bildiklerinizi paylaşmakla kazanılır. Yeni bilgiler öğrenmek için özellikle genel forum sitesini ziyaret etmenizi önerebilirim.

Bilinçli insanlar paylaşılmayan bilginin bilgi olmadığını iyi bilirler. Bilgiye önem veren ve bilgiye açık olan kişiler bunu kavrayabilir. İnsan yaşadığı sürece devamlı olarak bir şeyler öğrenir. Yaşamında yeni şeylerle karşılaşır ve yeni tecrübeler edinir. Bazı durumlarda öğrendikleri karşısında şaşkınlık duyar. Bilgi devamlı olarak genişleyen bir kavramdır. Öğrenmenin gerçekten yaşı yoktur. Bunun başlıca nedeni bilginin sonu olmamasıdır. Bilgi evrendeki sonsuzluk gibidir, bilgiyi sınırlandıramazsınız, bilgi sürekli yenilenen bir kavramdır. Yenilenen bilgiyi hem öğrenmek hem de diğer insanlarla paylaşmak için türk forum adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bilgiyi Paylaşmak Önemlidir

Bilgiyi paylaşmanın önemi kişinin kendini geliştirmesi ile açılanabilir. Kişinin bilgiyi paylaşması sürekli olarak kendini geliştirmesini sağlar. Kişinin bildiklerini paylaşması sahip olduğu bilginin körelmemesi için gereklidir. Daha sonraki aşama bilginin paylaşıldığı kişiye bir şeyler katması için yapılmalıdır. Kendi çalışmalarınızı ailemizde paylaşarak siz de bilgi paylaşımına katılabilirsiniz.

İnsanlar dünyada yaşamaya çalışıyorsa bunun en önemli nedeni bildiklerinden dolayıdır. Yürümek, yemek, yüzmek koşmak gibi eylemler insanın daha sonradan kazandıklarıdır. Duygulanmak, düşünmek, hissetmek ise insanın özünde olanlardır. Bilgi yardımıyla genişlemek daha sonradan eklenen özelliklerdir. İnsana bilgi eklendiği sürece devamlı olarak ufku genişler. Bu nedenle bilgiyi paylaşmak çok önemlidir.

Bilginin paylaşılmasının önemini kavrayabilmek gerekir. Bilgi dağıtılmalı ve paylaşılmalıdır. Bilgi paylaşıldıkça gelişir. Bilgi bitmez bir olgudur. Sürekli olarak yenilenir. Yenilenmeyen bilgi özelliğini kaybeder. Bilgi bize kaldığı takdirde sadece bize yarar. Bilgiyi başkalarının bilmemesi demek bilginin geri kalması demektir. Başkaları arasına bizlerde girebiliriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır, bilgi bizde kaldığı zaman gelişimi engellenir. Bilgi sadece kendimizin işine yaradığında başkaları bu bilgiden yararlanmadığı zaman ortaya bencillik çıkar. Bilgiyi paylaşarak bencillikten kurtulabilirsiniz.

Bilgiyi paylaşmak toplumun gelişimine de katkı sağlar. Toplumdaki bireyler aralarında bilgi alışverişi yaptıkça kültür seviyesi de gelişir. Bilgi paylaştıkça değerlidir. forumdenizine katılarak hem bilgiler hem de yeni bilgiler öğrenebilirsiniz.

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir