Bu yakıt bir depoda 59 km daha fazla götürüyor!

BP, 107 senelik hikâyesine tertemiz tek mihenk taşı eklediğini açıkladı. BP ülkemiz Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen’in ev sahipliğinde Türk akaryakıt piyasasinin standartlarını yükseltmeye baz alinarak çalışmaların paylaşıldığı medya toplantısı BP’nin mahalli ve beynelmilel yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Yeni ACTIVE technology formüllü BP akaryakıtları, 110 değişik test metodundan ve 50 bin saatlik motor ve araç deney testinden geçti

BP’nin ‘ACTIVE technology’ formüllü akaryakıtları, Almanya’nın Bochum şehrinde bulunan BP’nin Avrupa’daki en hatri sayilir büyüklükte global akaryakıt teknoloji merkezinde kapsamı geniş testlere elbet tutuldu. 110 değişik test metodundan geçerek 50 bin saatten çok süre gelen motor ve araç deney testlerinin neticeninde yenilikçi ACTIVE technology formüllü BP Akaryakıtları pazara sunuldu.

Bu merkezde yapılan çalışmalarla test edilen ACTIVE technology formüllü bütün BP Akaryakıtları’nın, devamlı kullanımda, motorun yeniymiş benzeri çalışmasına ve hesapta olmayan araç bakım risklerinin azalmasına muavin olduğu açıklandı. Enerji devi şirket, ACTIVE tehnology formüllü BP Ultimate avro Diesel ile sektörde tek ilke imzasini atarak; tek depo ile 59 km’ye civarindan dahada çok yollar gitme olanağı sunuyor.
Yapılan medya toplantısında, BP’nin bütün benzinli ve dizel yakıtlarında kullanılmaya başlanan ACTIVE technology formülünün; devamlı kullanımda, motorda biriken kiri temizlediği ve ağırbaşlı motor parçaları üzerinde savunucu tek bariyer oluşturarak, tekrar pislik birikmesini engellemeye muavin olduğu paylaşıldı. Bu teknolojinin kullanıldığı BP Ultimate akaryakıtlarının motorun, evvel dolumdan bu yana çalışmaya başladığı ve mümkün var olan en iyi şekilde performans göstermesine muavin olduğu da kaydedildi.

BP ülkemiz Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen

“4 senede yeryüzünde 16 ülkede müşterilerle buluşan ACTIVE technology formüllü BP Akaryakıtları artık ülkemiz pazarında”

Düzenlenen medya toplantısında konuşan BP ülkemiz Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, çok akaryakıt kalitesinin ve Ar-Ge çalışmalarının BP amaciyla önemine vurgu yaparak; “Bochum’da bulunan global Akaryakıt Teknoloji Merkezimiz, müşterilerimize dünyanın dört tek yanında her vakit dahada iyi olanini çikarmaya ayni ritimde devam edebilmemiz amaciyla 100 senedir yakıt üstüne testler gerçekleştiriyor. Her vakit 100’e yakın teknisyen ve mühendis, yakıt ekonomisi ve motor silme testleri yapıyor. bütün bu çalışmalarımızın neticesi da bu erken burada lanse ettiğimiz kirle savaşan tertemiz kuşak akaryakıt çeşitlerimiz. 2012 seneninde tek depoda 42 km’ye civarindan dahada çok yollar vaadi ile lanse ettiğimiz BP Ultimate avro Diesel ürünümüzü ise dahada da ileriye taşıyoruz. Artık ACTIVE technology formüllü tertemiz BP Ultimate avro Diesel ile tek depoda 59 km’ye civarindan dahada çok yollar kat edilebiliyor!” dedi.

BP’nin ACTIVE technology formülünün silme gücü sayesinde tek sıra yarar sağladığının altını çizen Thomsen; “Zaman içinde motorda biriken kir, performansın düşmesindeki mühim tek öğe ve düşman haline gelir. Bu tertemiz teknolojimizin silme gücü, performans katığı içermeyen yakıtlarla karşılaştırıldığında, kirle savaşan mükemmel silme yeteneği sayesinde yumuşak sürüş benzeri faydalar sağlıyor ve motorun yeniymiş benzeri çalışmasına muavin oluyor. Durmaksızın beş sene süresince araç kullanımıyla eş kıymet tek müddette test edilen ve dört senede 16 ülkede kullanılarak performansını global ölçekte delil eden bu teknolojimizi ülkemiz pazarına sunmaktan gururluyuz.” dedi.

Almanya Avrupa dizel sıra avro Teknoloji ülkemiz

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir