Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Türkiye’nin yenemeyeceği takım yoktur

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Özbekistan ulusal mücadelesi yayını amaciyla Alanya’da bulunan TRT Spor’a konuk oldu.

Bu mücadelenin “ilklerin maçı” olduğunu belirten Çavuşoğlu, “İlk kez Alanya’da A ulusal Takımı’mızın tek mücadelesi oynanıyor. Takımlarımız Özbekistan ile de evvel kez karşı karşıya.” ifadelerini kullandı.

“20 YIL ARADAN ardindan İLİŞKİLERİMİZ MÜKEMMEL DÜZEYDE”

Çavuşoğlu, bu mücadelenin kardeş Özbekistan ile ülkemiz arasındaki iyi ilişkilerin yansıması olduğuna işaret ederek, “20 senelik aradan ardindan ilişkilerimiz mükemmel düzeye geldi.” dedi. bakanimiz Çavuşoğlu, bu arkadaşlık ve kardeşlik maçının Ayrı olarak iki memleket arasındaki ilişkileri perçinlediğini kaydetti.

Çavuşoğlu, Türk ulusal Takımı’nın dahada çok gençlerden oluştuğunu söyleyerek, “Hepsi ulusal Takımı’mızın ve Türk futbolunun geleceği çocuklar.” diye konuştu.

Konuşmasında, Alanyalı ve Antalyalı seyircilere teşekkür eden Çavuşoğlu, “Hem ulusal Takımı’mızı desteklediler. ayni vakitte da ara ara Özbekistan lehine de tezahürat yaptılar. tek grup Özbekistan’dan gelmiş veyahut burada yaşan (Özbek) seyirci de vardı. Onlar da ülkemiz lehine tezahürat yaptı. İşte futbolun arkadaşlığı ve kardeşliği.” ifadesini kullandı.

“ANTALYASPOR BENİ İSTEMİŞTİ”

Sunucunun, Çavuşoğlu’nun Daha önceki futbolcu olduğunu, Alanyaspor’un altyapısında oynadığını ve Antalyaspor’un Çavuşoğlu’nu istediğini anımsatması üstüne bakanimiz Çavuşoğlu şunları söyledi:

“Evet. (Antalyaspor) istedi. Rahmetli Kadri Aytaç vardı, geldi. Bizim şimdi Manavgat’ta Kamil Abi var, Kamil Atalay. İkimizi de beğendi. Babam da ‘Git.’ dedi. bendeniz de o sene lise sondaydım. ‘Baba’ dedim ‘Ben okuyacağım.’ Hayalimde de diplomat olmak vardı. Okumayı seçenek ettim. Babam destur vermişti. Rahmetli Alanya’da tek maçımızı izlemeye gelmişti. Kamil Abi gitti. O belli tek süre Alanyaspor’da oynadı. ardindan Sinopspor’a gitti. ardindan futbolu bıraktı filan ama bunun benzeri tek fırsat geldi.”

“TÜRKİYE’NİN YENEMEYECEĞİ birlik YOK”

Türk ulusal Takımı’nın, Fransa ulusal Takımı ile oynayacağı maça ait de değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu, Fransa’nın iyi ve kuvvetli tek takım olduğunu ama Türk ulusal Takımı’nın da çok iyi olduğunu belirtti.

Türk ulusal Takımı’nın kendisine güvendiğini ifade eden Çavuşoğlu, “Türk ulusal Takımı’nın yenemeyeceği takım yoktur, Fransa dahil.” dedi.

Çavuşoğlu, A ulusal Takım teknik patronu Şenol Güneş ve Türk ulusal Takımı oyuncularına güvendiklerini kaydederek, “Yenemesek dahi yenilmeyiz ama yenmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir