Ekrem İmamoğlu, Twitter Hesabında Hala “Başkan” Sıfatını Kullanıyor

31 Mart seçimlerinde CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. çok seçenek Kurulu’nun (YSK) kararıyla İmamoğlu’nun başkanlık mazbatası art alındı. İmamoğlu’nun ise Twitter hesabında Daha reis sıfatını kullanması dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu, mahalli seçimlerde aldığı yüzde 48,80 oy ile yarışı kazandı. YSK 6 Mayıs’ta, AK Parti’nin itirazı üstüne seçimlerin 23 Haziran’da tekrarlanmasına ve İmamoğlu’nun mazbatasının art alınmasına karar verdi.

YSK, RESMİ neticesi AÇIKLAMADAN BAŞKAN SIFATINI YAZMIŞTI

İmamoğlu, YSK resmi kararını izahtan resmi Twitter hesabındaki biyografisine İBB Başkanı sıfatını yazmıştı. Mazbatası art alınan İmamoğlu,Twitter hesabında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatını kullanıyor. İmamoğlu, mazbatasını almadan Anıtkabir Özel Defteri’ni reis sıfatıyla imzaladığı amaciyla reaksiyon çekmişti.

BİNALİ YILDIRIM’IN TWİTTER HESABI

İmamoğlu’nun rakibi AK Parti’nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım ise YSK’nın kararının derhal peşinden yasamsal medya kullanımını artırdı. Yıldırım’ın Twitter hesabından ise Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye reis Adayı yazıyor.

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir