Haluk Levent, kanseri yenen hayranı için verdiği sözü tutarak çiftetelli oynadı

Denizli‘nin Pamukkale kazasinda yaşayan Çiğdem Arık (33), 4’üncü evredeki meme kanserini, tatbik edilen rehabilitasyon ve eşinin desteğiyle tek senede yendi. Anadolu Rock Müziği’nin kuvvetli seslerinden Haluk Levent‘in hastalığı süresince kendisine Parasal ve içsel destek verdiğini belirten Arık, meşhur şarkıcının kendisinin yerine şarkı yazdığını ve sözünü tutup, sağlığına kavuşmasının derhal peşinden hanelerine gelerek, çiftetelli oynadığını söyledi.

1 YILLIK TEDAVİYLE KANSERİ YENDİ

Evli tek bebek annesi Çiğdem Arık, geçen sene meme kanseri olduğunu öğrendi. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan tetkiklerde Arık’ın kanserin en riskli çagi var olan 4’üncü safhasında olduğu tespit edildi. Arık’a hastanede 6 ay süresince rehabilitasyon yapıldı, ama rastgele tek netice alınamadı. Arık Ailesi, çareyi İstanbul’da hususi tek hastaneye gitmekte buldu. Parasal vaziyetleri iyi olmayan aileye sevenleri destek çıktı. Aile, burada 6 ay rehabilitasyon süresince 130 bin Lira kazanç harcadı. İstanbul’da yapılan kemoterapi tedavisinde 14 santimetre var olan kanser kitlesi üç santimetreye civarindan düşürüldü. Çiğdem Arık, dahada ardindan operasyon olmak amaciyla Denizli’ye döndü. Kanser kitlesinin küçülmesiyle Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde 7 saat civarindan süre gelen tek operasyona alınan Arık’ın sol memesi, üç kaburgası, göğüs kafesi ön kemiği ve lenf bezleri alındı. Ameliyattan ardindan yapılan kontrollerde Arık’ın kanseri yendiği alana çıktı.

“BANA ‘ÖLÜRSÜN’ DEDİLER, İNATLA YAŞAMAYA ayni ritimde devam ETTİM”

Kansere yakalandığını öğrendiğinde çok ağladığını belirten Çiğdem Arık, şöyle konuştu: “İnsan, kanser olduğunu kendine yediremiyor. Çok güç tek durum. Eşimi ve kızımı düşündüm. kuvvetli olmak zorundaydım. Hastanede doktorların benim amaciyla ‘Yapacak tek şey yok’, ‘Masada kalırsın’ dediklerini dahi duydum. Ama yılmadım, kanseri yeneceğime değin hep umutla yaşadım. Denizli’deki 6 aylık rehabilitasyon hiçbir işe yaramadı. İstanbul’da yapılan rehabilitasyon de ise kanser kitlesi küçülünce operasyon şansı doğdu. Bana dahada evvel ‘Ölürsün’ diyorlardı. İnatla yaşamaya ayni ritimde devam ettim. Kızımın annesiz kalmasına göz yumamazdım. hekimler ameliyatın güç olacağını, mememin birinin alınacağını söylediler, Hiçbiri umurumda olmadı. 7 saat ardindan gözümü açtığımda çok huzurluydum. hatri sayilir büyüklükte ağrılara dahi katlandım. Vücudumdaki kesik izlerini çiçek benzeri düşündüm. İnsanlar kanserden korkmasınlar, geç kalmaktan korksunlar. Hastalığım süresince eşim yanımdan hiç ayrılmadı, onun desteği, verdiği moralle kanseri yendim.”

“HALUK LEVENT SÖZÜNÜ bulundurarak EVİMİZDE ÇİFTETELLİ OYNADI”

Çiğdem Arık, hastalığı süresince sanatçı Haluk Levent’in kendisine destek olduğunu, yerine şarkı dahi yazdığını belirti. Arık, “Haluk Levent bana Parasal ve içsel manada destek oldu. Hem de hastalığı yenince çiftetelli oynamaya geleceğini söylemişti. Ameliyatın derhal peşinden hanemize gelip Ahbap ekibiyle birlikte çiftetelli oynadı ve bana şarkı yazdığını, sürpriz yapacağını söyledi” dedi.

Hastanede kemoterapi tedavisinde saçlarının döküldüğü amaciyla ağladığını belirten Arık, “Saçlarının dökülmesi tek kadın amaciyla çok güç tek durum. Saçlarım uzundu ama avuç avuç elime geliyordu. Günlerce ağladım. dahada ardindan kuaföre gidip kısa kestirdim” diye konuştu.

“EŞİM TEDAVİ GÖRÜRKEN, eş KATTA BABAMI KAYBETTİM”

Kanseri yenebilen Çiğdem Arık’ın en hatri sayilir büyüklükte destekçisi var olan eşi buyruğa Arık ise, eşi hastanede rehabilitasyon görürken, aynı katta babasının kalp krizinden can verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Hastalıkla mücadele vermeye başladığımızda Parasal ve içsel manada çok yorulduk. Babamla eşimin odaları karşılıklıydı. Hastanede babamı kaybettim. Babam iki ay evvel öldü, ama iki ayin ardindan da eşimi kazandım. rehabilitasyon hasebiyle 130 bin Lira harcadık. Eşimin kanser olduğunu evvel bendeniz öğrendim, Hem de ona tek vakit söyleyemedim. Ağladım, çok üzüldüm. bendeniz aynı şekilde hastalansam, eşim de bana destek olur. Eşimin yanında oldum, ona devamlı maneviyat vermeye çalıştım. tek senede savaşı kazandık, günlerce birlikte ağladık. hasta kisi olanlar umutlarını kaybetmesinler, en iyi ilaç moraldir. Hastanede eşim rehabilitasyon görürken, aynı odada meme kanseri var olan tek kadın hasta kisi vardı. Onu eşi kanser olduğu amaciyla terk etmiş, öğrendiğinde eşim bana sarılıp, ‘İyi ki varsın, yanımdasın’ dedi.”

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Haluk Levent, kanseri yenebilen hayranı amaciyla verdiği sözü bulundurarak çiftetelli oynadı

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir