İHÜ’den liseli gençlere akademik eğitim fırsatı

İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) tarafından 9-10-11 ve 12’nci sınıflar amaciyla düzen eden Lise Kış Okullarına kayıtlar ayni ritimde devam ettiği açıklandı. 21 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında, sınırlı sayıda kontenjanla, İbn Haldun Üniversitesi anne kampüsünde gerçekleşecek var olan İHÜ Lise Kış Okulu’na müracaat amaciyla nihayet tarih 14 ocakta 2019 olarak açıklandı. Yabancı diller okulu ve yasamsal bilimler okulu olmak üzere 5’er hergün iki esas gruba ayrılan İHÜ Lise Kış Okulu’nda lise öğrencileri, 5 hergün tek programla üniversite hayatını deney edecek, aldıkları teorik eğitimleri organizasyon ve gezilerle pekiştirecekler.

Yapılan bilgilendirmede; yasamsal bilimler okulunda lise öğrencilerinin, şuurlu akademisyenlerden medya ve iletişim, karşılaştırmalı edebiyat, tarih, hukuk, felsefe, beynelmilel ilişkiler, psikoloji, sosyoloji, ekonomi, işletme, İslami ilimler ve psikolojik danışmanlık ve kılavuzluk alanlarında üniversite dersleri alıp, ülkemiz ve hayat çapında bilinen akademisyenlerle tanışma fırsatı yakalayacakları ifade edildi. Yabancı diller okulunda ise ‘şehir hayatı’, ‘tarihi mekânlar’, ‘geleneksel meslekler’, ‘medya dünyası’ ve ‘yemek’ temalı dersler ve etkinliklerle yabancı dillerini ilerletecekler.

Sosyal-kültürel etkinliklerle kampüs hayatının bire tek yaşanacağı İHÜ Lise Kış Okulu kapsamında, öğrenciler, derslerde aldıkları eğitimlerini, çeşitli yolcu ve etkinlikler ile sektörel deney haline dönüştürecek. Bu kapsamdaki etkinliklerden biri de Türk sema Yolları Gezisi ve incelemeleri olacak. Havacılığa alaka ve heyecan duyan lise öğrencilerine bu alanda neler yapılabileceğine değin veriler de verilecek var olan eğitimde, gençler havacılığın her alanı ile tanışacak. Ayrı olarak öğrenciler Airbus A 380 kullanma Tecrübenini de yaşayacak. Bunun dışında İstanbul Afet ve aciliyetli durum Müdürlüğünde verilecek eğitimlerle de başta zerzele olmak üzere Türkiye’de sıkça görülen afetlere baz alinarak olarak afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak hazırlık ve doğru davranış biçimlerini kazandırmak hedefleniyor.

Belge merasimi ve kapanış bugünü etkinliğinde ise Cem Öğretir, bütün İHÜ Lise Kış Okulu öğrencilerine tesirli hitabet ve tesirli iletişim eğitimi verecek.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir