İzmir Kavram MYO’da SEYMM Projesi anlatıldı

İzmir Kavram iş Yüksekokulu Öğr. Gör.Emel kuşku Özdemir ve Öğr. Gör. Semih Salman’ın da görev aldığı projenin etkinliğinde “Topluluk Yaratma ve İletişim”, “Sosyal Girişimci Olmak”, “Medya ve Görsel Kültür” konularında misal olaylar üzerinden veriler aktarıldı.

Toplantıya Ege Üniversitesi yerine SEYMM Projesi’nin yürütücülüğünü yapan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aylin Göztaş, Eğitmenler Doç. Dr. Cem Güzeloğlu ve Doç. Dr. Ebru Güzeloğlu da katılarak bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.

Toplantıya ait İzmir Kavram iş Yüksekokulundan yapılan açıklamada, “SEYMM projesi, hepsi gönüllü ve gençlik eğitiminde tecrübeye sahip Türkiye, Portekiz ve Bulgaristan’daki üç müsterek tarafından hazırlanmaktadır. mevzubahis projede katılım oldukça fazlaydı. toy Topluluk Medya Yapıcıları amaciyla yasamsal Girişimcilik (SEYMM) projesi, medya eğitim fırsatlarına, medya becerileri eğitimine ve araçlarla gerçekleştirilen koçluğa ulaşmayı artırmak amaciyla hazırlanan Medya Okuryazarlığı taktikleri ile ahenk gösteren olmayı hedeflemektedir.” denildi. Projenin aynı zamanda medya becerileri eğitimine erişimi artırmayı hedeflediği, böylelikle gençlerin, endişelerini dile getirebilmeleri ve kamusal söylemlere katkıda bulunabilmelerinin amaçlandığı kaydedildi. bunun için ekstradan projenin; gençlere topluluk medyasında yasamsal girişimcilik becerileri kazandırma, toplumdaki problemleri ve zorlukları kamusal alana taşıma, kendisinin kendini örgütlü etme ve topluluklarını geliştirmeleri amaciyla onları güçlendirmeyi hedeflediği ifade edildi.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir