Kadınlar için altın değerinde öneriler

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Birçoğumuz vücudundan gelen sinyalleri dikkate almayarak duymazlıktan geliyor. Oysa alınan tek minik önlem ve uzman önerilerine kulak saglamak Bir hayli hastalığın dahada başlamadan ayrım edilmesine yarıyor. Doç. Dr. Eralp Başer, bütün hastalıkların başarıyla rehabilitasyon edilebilmesi amaciyla acele tanının koşul olduğunu söyledi.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

Jinekolojik ultrason yaptırmak acele teşhisi kolaylaştırır

Her sene itinali jinekolojik muayene yaptırılmalıdır. kontrolün tek parçası olan ultrasonografi çok basit ve zahmetsizdir, üstelik bu incelemeyi yaptırmak amaciyla de Bir hayli neden var. Bunlardan ilki ultrasonun Tamamiyle zararsız tek analiz olması. Ultrason dalgaları netlikle x-ışını içermiyor ve hiçbir zararı bulunmuyor. Bu tetkikle rahim (döl yatagi) ve yumurtalıklar ayrıntılı olarak incelenebiliyor. rahim (döl yatagi) veyahut yumurtalıklarda kanser açısından kuşkulu tek kitle tespit edilmesi seklinde ileri incelemeler yapılıyor.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

Adet sonrası meme denetimi yapın

Meme kanserinin acele tanı konulması vaziyetinde başarılı şekilde rehabilitasyon edilebileceğini artık her biri biliyor. acele tanıda sizin de rolünüz bulunuyor. kendisinin vücudunuzu tanımanın çok mühim olduğunu unutmayın! tek yapmanız gereken, her ay kendisinin kendine meme muayenesi! Bunun için, her ay adet başlangıcından bu yana takriben tek hafta ardindan bu muayeneyi yapmalısınız. ani çok sefer bu muayeneyi yaptığınız takdirde, normal meme dokunuzu tanıyacak, dolayısıyla tertemiz tek kitle oluşması seklinde derhal ayrım edebilir vaziyete geleceksiniz.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

Mamografi veyahut meme ultrasonu yaptırmayı unutmayın

Meme kanserinin acele dönemde tespit edilebilmesi amaciyla en mühim silahlardan birisi de mamografi incelemesidir. Hiçbir şikayeti bulunmayan kadınlarda dahi, 40 yaşından bu yana itinali olarak mamografi yaptırılması ile, meme kanserine bağlı vefat rizikosu bariz olarak azaltılabiliyor. Mamografi incelemesi düşünüldüğü benzeri güç da değil. Sağlığınıza zararı yok, netlikle ihmal edilmemeli. toy kadınlarda ise, memede süt üreten dokuların yoğun olması hasebiyle mamografi adina meme ultrasonu seçenek ediliyor. kendisinin kendine muayene, doktor muayenesi, mamografi ve meme ultrasonunu ihmal etmeyin.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

PAP-SMEAR ve HPV Testiyle rahim (döl yatagi) ağzı kanserinden korunun

Rahim ağzı kanseri, cinsel yolla bulaşan tek virüs (HPV-Human papillomavirus) hasebiyle alana geliyor. acele dönemdeki rahim (döl yatagi) ağzı kanseri hiç belirti vermeyebiliyor. Dolayısı ile itinali aralıklarla kontrollerden geçmek yasamsal ehemmiyeti taşıyor. rahim (döl yatagi) ağzı kanserine dönüşebilecek kanser öncüsü vaziyetler çok acele dönemde yakalanıp rehabilitasyon edilebiliyor. Bunun amaciyla kullanılan testler, rahim (döl yatagi) ağzı hücrelerin incelendiği pap-smear ve HPV-DNA testi. Çoğu sağlık kurumunda bu testler yaptırılabilir. Pap-smear testinin 21 yaşından itibaren, HPV-DNA testinin ise 30 yaşından bu yana yapılması öneriliyor.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

Gebelikten üç ay evvel doktora gidin

Gebelik, kadınlar amaciyla hayatın en hususi dönemlerinden biridir. hemide kadının kendisi ayni vakitte da bebeğinin sıhhati için, gebelik planlanır planlanmaz, ideal olarak da üç ay evvel kadın hastalıkları ve doğum uzmanı kontrolünden geçilmelidir. Bu muayenede doktor genel tek sağlık kontrolünü takiben jinekolojik denetim yapacaktır. Bu sayede dahada evvelce var olduğu bilinmeyen tek hastalık tespit edilip Rehabilitasyonu başlanabilir. acele gebelikte tertemiz gelişmekte var olan bebeğin sıhhatli büyüyebilmesi ve organlarının düzgün oluşması amaciyla folik asit başta olmak üzere çeşitli takviyelere gereksinim vardır. Bunların gebelik oluşmadan bitirmesi ile gebeliğin çok dahada sıhhatli tek şekilde başlaması sağlanabilir.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

Menopozdaki kemik erimesine karşı kemik ölçümü yaptırın

Menopoz döneminde, kemik erimesi rizikosu bariz olarak artıyor. Bunun önüne geçmek amaciyla doğru beslenme ve itinali devinim alışkanlığı şart. Kalsiyumdan varlıklı içeriğe sahip süt ürünleri ve yeşil yapraklı sebzeler diyette bol miktarda bulunmalıdır. Belli aralıklarla yaptırılan kemik mineral dansitometri testi ile kemiklerin yoğunluğunu ölçtürmek mümkün. Kemik erimesi rehabilitasyon edilmez ve ilerlerse, en sade darbede dahi kemik kırılması rizikosu ile karşı karşıya kalınır. Bu nedenle, özellikle menopozdaki kadınların bu ölçümü yaptırmaları ve neticelerini doktorları ile paylaşmaları gereklidir.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

Yılda tek sefer genel sağlık muayenesi yaptırın

Herkesin olduğu benzeri kadıların da senede tek sefer dahiliye muayenesi yaptırması gerekiyor. rastgele tek şikayet olmasa da fizik muayenesi ve tetkikleri yapılmalıdır. Böbrek, karaciğer fonksiyon testleri, açlık kan şekeri, kolesterol ölçümleri, tiroit fonksiyon testleri, kan sayımı, tam idrar tahlili, istirahat EKG’si, akciğer filmi, karın uzuvlarını değerlendirmek amaciyla batın ultrasonografisi önerilir. Kronik tek hastalık mevcutsa denetim ve analiz sıkılığı artırılmalıdır.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

Her yaşta netlikle spor yapın

Çağımızda Ne yazık ki hareketsizlik çok yaygın tek durum. özellikle sehpa başı işlerde çalışan kadınlarda kemik erimesi, kas-iskelet sistemi ağrıları, duruş bozuklukları benzeri Bir hayli menfi durum alana çıkabiliyor. Bunların önüne geçmek amaciyla fırsat yaratmak ve haftada en azından 2-3 vakit 30’ar dakikalık tek yürüyüş uygulamak dahi sağlık amaciyla faydalı olacaktır.

Kadınlar amaciyla altın değerinde öneriler

Vücut kitle endeksinizi 30’un üstüne çıkarmayın

Günümüzde en mühim sağlık sorunlarından birisi de şişmanlık Başka bir deyişle başka isimiyle obezite. Kilonuzun, boyunuzun metre cinsinden değerinin karesine bölünmesi ile elde edilen sayıya gövde Kitle İndeksi (VKİ) deniliyor. Bu değerin 30’un üzerinde olması, obezite lehine tek bulgu. Obezitenin çok tansiyon, kalp hastalıkları, şeker hastalığı ve kas-iskelet sistemi hastalıkları benzeri Bir hayli hastalığa davetiye çıkardığı artık net olarak biliniyor. eğer çok kilonuz olduğunu düşünüyorsanız bu erken tek adım atın. Doğru tek perhiz ve ahenk gösteren şekilde yapılan sporla bunu yapmanın aslında hiç de güç olmadığını göreceksiniz.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir