Konya Davranış Bozukluğu Terapileri

Sağlıklı olmak sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhsal sağlığı da ifade eder. Hayata geldiğimiz andan itibaren hem fiziksel hem de ruhsal olarak birtakım etkilere maruz kalırız. Söz konusu bu etkiler bazen iyi bazen de kötü ve unutması zor olabilmektedir. Kötü olduğu zaman insanların yaşamlarını olumsuz etkilemeye başlar ve yaşam kalitesi düşer, kişi kendini daima mutsuz hissedebilir. Ruhsal durumların çözülme sürecinde birçok farklı etken göz önünde tutulur ve farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Aile Danışmanlığının ülkemizde uygulanmaya başlanması ile birlikte, hem çiftler arasında ki iletişim ve cinsel terapiler oldukça talep görmekte ve hemde çocuklar ile ergenler için de çeşitli terapiler uygulanmaktadır. Konya davranış bozukluğu terapisti olarak bilinen Mevla Karakaş, bir çok konuda olduğu gibi, gençler için de etkili terapileri sağlamaktadır.

Konya Aile Danışmanı ve Terapisti

Bu tedavi sürecinde terapistler, konuşarak tedavi şekliyle çözüm arayışına girerler. Çocuklarınız da ki iletişim sorunları için, artık Konya oyun terapisti de bulmuş olacak ve buna göre çocuğunuzun daha iyi iletişim kurmasını da sağlayacaksınız. Bu terapilerde ayrıca çekingenlik, davranış bozukluğu, gece korkuları, inatlaşma, konuşma bozukluğu, öfke sendromları, öğrenme güçlüğü, utangaçlık, yaygın gelişimsel bozukluklar, okul başarısızlığı gibi sorunlarında üzerine giderek aşılması sağlanmaktadır. Bununla ilgili olarak www.mevlakarakas.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Konya Pedagog Mevla Karakaş

Terapistler, her yaş grubunda yaşanan ruhsal sıkıntılara çözüm getirme amacındadır. Önemli olan nokta, bir terapistin tek başına çok iyi olmasının sizin hemen sorunlarınızı gidereceği anlamına gelmediğidir. Burada önemli olan sorunlar, insanın karmaşık yapısı ve geçmiş yaşantıları, kendi tutumu ve bakış açısı gibi bir çok faktör bulunmaktadır. Her koşulda kişi kendini çok iyi bir şekilde ifade ederek, sorunların aşılmasına yardımcı olmalıdır. Yani her şekilde kendini iyileşmeye kapatan biri mutlu olmaz ve tedaviye de cevap vermez. Sorunların aşılması süreci açısından çocukların yönlendirilmesi yetişkinlere göre daha kolay olabilir. Çocuklarının yaşadığı sorunların bilincinde olan aileler için, kesinlikle terapinin etkilerinin oldukça fazla olduğunu da söyleyelim.

Konya Aile Terapisti

Genç, yetişkin ya da yaşlılarda psikolojik süreç oldukça farklıdır. Ancak herkesin ortak isteğinin mutlu ve değerli hissetmek olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre yaşam koşullarının ruhsal hastalıklar ve mutlu olma üzerindeki etkisinin çok da belirleyici olmadığı, insanların denge noktalarının ve belirli bir amaca bağlı olarak yaşayıp yaşamadıklarının, yani kişisel çabalarının da ciddi bir ağırlığının olduğunu göstermektedir. Bu durum birçok durumu açıklar, çünkü aksi halde sadece maddi yaşam koşulları iyi olanların mutlu olması gerekirdi. Sonuçta tüm bunları aşmak Konya Aile Danışmanı ve Terapist Mevla Karakaş ile mümkün hale gelmektedir.

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir