LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları açıklandı

ulusal Eğitim Bakanlığı’nın 29 Temmuz-02 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini aldığı LGS yerleştirmeye esas 1. atama neticeleri açıklandı. Öğrenciler, atama neticeleri kapsamında rastgele tek okula yerleşememeleri seklinde 2. atama çagi amaciyla seçenek işlemlerine başlayacak.

2. NAKİL DÖNEMİ İÇİN TERCİHLER, 5-8 AĞUSTOS içinde onay EDİLECEK

LGS Yerleştirmeye esas 1. atama neticeleri ulusal Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. 2. atama çagi amaciyla tercihler ise 05 Ağustos-08 Ağustos tarihleri arasında onay edilecek. Öğrenciler ve velileri, 2. atama çagi neticelerini 10 Ağustos tarihinde öğrenebilecek.

YERLEŞTİRMEYE esas 1. NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN SÜREÇ ne türlü İŞLEYECEK?

Boş var olan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler amaciyla İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve atama Komisyonlarınca Yerleştirme Başvuruları 19-23 Ağustos tarihlerinde alınacak.

mahalli yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve evvel yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas atama seçenek dönemlerinde Kayıt Alanından mektep ve değişik tür seçenek etme zorunluluğu bulunmayacak. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas atama tercihlerinde evvel iki (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla en çok üç (üç) mektep tercihinde bulunabilecekler. Yapılan tercihlerde aynı mektep benzeri (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en çok iki (iki) mektep seçilebilecek.

YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYISI YÜZDE 98

ulusal Eğitim Bakanlığı, yüzde 98’lik tek oranla birinci atama ve yerleştirme sürecinin tamamlandığını açıkladı. Birinci atama ve yerleştirme zamani nihayetinde liselere yerleşen öğrenci sayısı tek milyon 27 bin 322 olarak açıklandı.

Kaynak: AA

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir