LGS nakil sonuçları açıklandı: LGS 1. nakil sonuçları sorgulama ekranı

LGS atama neticeleri açıklandı. MEB resmi sitesinde LGS 1. atama neticeleri sorgulama ekranını açtı. Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği LGS atama neticelerini meb.gov.tr adresinden öğrenilebiliyor.

LGS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA

ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından verilen tek saat olmadığı içinLGS atama neticeleri saat kaçta açıklanacak belli değil. LGS atama sonuçları, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI resmi sitesi “www.meb.gov.tr” adresindenSınavlar başlığı altında Merkezi Sistem imtihanları bölümünde duyuru edilecek. LGS seçenek sonucu, TC kimlik numarası, doğum tarihi ve güvenlik kodu girilerek öğrenilebilir.

LGS NAKİL SONUÇLARI SORGULA – LGS NAKİL TERCİH SONUÇLARI

LGS NAKİL BAŞVURUSU ne türlü YAPILIR?

Yerleştirmeye esas nakiller, “Tercih ve Yerleştirme Takviminde” anlatilan tarih ve sürelerde iki (iki) dönemde yapılacak. Her dönemde; Merkezi imtihan Puanı ile öğrenci alan okullar amaciyla en çok üç (üç), mahalli yerleştirmeyle öğrenci alan okullar amaciyla en çok üç (üç), pansiyonlu okullar amaciyla de en çok üç (üç) mektep tercihi yapılabilecek.

seçenek işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından “https://e­-okul.meb.gov.tr” web adresinden veyahut rastgele tek ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilecek. Yapılan tercihler, alakalı ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

2. NAKİL DÖNEMİ BAŞLADI!

Yerleştirmeye esas 2. atama seçenek başvuruları 5-8 Ağustos’ta yapılacak. Yerleştirmeye esas 2. atama sonuçlarının 10 Ağustos’ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen anne yerleştirme zamani tamamlanacak.

dahada ardindan hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler amaciyla il/ilçe öğrenci yerleştirme ve atama komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül’de yerleştirme zamani tümüyle sona erecek.

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Yerleştirmeye esas birinci atama neticeleri 5 Ağustos’ta açıklanacak. Yerleştirmeye esas atama tercihleri ortada öğretim müesseselerine seçenek ve yerleştirme takvimi doğrultusunda iki (iki) asama seklinde alınacak ve yerleştirmeye esas atama neticeleri her atama döneminin sonunda, 05 Ağustos 2019 ve 10 Ağustos 2019 tarihlerinde duyuru edilecektir.

BOŞ var olan KONTENJANLAR VE ek YERLEŞTİRMELER NE ZAMAN?

imtihanla ve mahalli yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve atama komisyonlarına başvurmaları seklinde mahalli yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan vaziyetleri ahenk gösteren var olan okullara 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.

mahalli yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve evvel yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas atama seçenek dönemlerinde Kayıt Alanından mektep ve değişik tür seçenek etme zorunluluğu bulunmayacaktır. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas atama tercihlerinde evvel iki (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla en çok üç (üç) mektep tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı mektep benzeri (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en çok iki (iki) mektep seçilebilecektir.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir