Mahkeme Başkanı, Minik Leyla’nın katil zanlısına sert çıktı: Niye sırıtıyorsun?

Ağrı’da, Leyla Aydemir’in (4) geçen sene kaybolduktan 18 vakit ardindan cansız bedeninin bulunmasıyla alakalı 1’i yakalanmis 7 sanığın yargılanmasına başlandı. minik kızın ölümüyle alakalı hazırlanan iddia dokümanı Ağrı 1’inci Ağır karar Mahkemesi’nce onay edildi.

İddianamede yakalanmis Mehmet Ali Aydemir ile Leyla’nın amcaları Musa Aydemir (28), Yusuf Aydemir (42) ve köylülerden Besim Dursun (47) ile eşi Hatun Dursun (55), Ayşe Artam (37) ve eşi Yıldırım Artam (40) ile alakalı ‘çocuğa veyahut beden veyahut ruh itibariyle kendisini savunamayacak vaziyette bulunan kişiye karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış hayat boyu, ‘iştirak seklinde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 14’er seneye civarindan mapus cezası verilmesi istendi.

Mahkeme Başkanı, zanlılardan Yusuf Aydemir’in oturduğu yerde gülmesi üstüne kati çıktı. Mahkeme Başkanı, “Sen kimsin, Niçin sırıtıyorsun?” suali üstüne Yusuf Aydemir, “sırıtmıyorum” Cevabını verdi.

“NİYE SIRITIYORSUN?”

Kimlik tespitiyle başlayan duruşmaya katılan tutuksuz sanıklardan amca Yusuf Aydemir’in oturduğu yerde gülmesi üstüne Mahkeme Başkanı, “Sen kimsin, Niçin sırıtıyorsun?” diye sordu. Sanığın, “Ben Yusuf Aydemir’im” yanıtı üstüne “Neyle yargılandığını biliyor musun? Yeğenini öldürmekle yargılanıyorsun, tek de sırıtıyorsun” dedi. Amca Aydemir, sırıtmadığını bildirdi.

“İDAM İSTİYORUZ” AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

Ağrı’nın Bezirhane köyünde kaybolan Leyla Aydemir amaciyla amcası Yusuf Aydemir, minik kızın cesedine ulaşıldığı vakit “İdam istiyoruz” izahı yapmıştı.

iki Temmuz 2018’de CNN Türk yayınına bağlanan Yusuf Aydemir, “Askeriye müdahale etti. Biz de detayları bilmiyoruz. bu erken mü bırakmışlar bilmiyoruz. Aile perişan. Hadım, mapus filan değil idam istiyoruz. Kim olursa olsun. tek kişi idam edilirse bunun benzeri tek şey olmaz. Bu kız kaçırılıp, sonradan atılmış. Annesi ve babası şu anda perişan” şeklinde konuşmuştu.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir