Nemrut Dağı’nı 9 ayda 52 bin kişi gezdi

Birleşmiş Milletler Eğitim, bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) hayat Kültür kalıtı Listesi’nde yer alan, Adıyaman’ın Kahta kazasi sınırlarındaki Nemrut Dağı, Kommagene Krallığı’na ait 50 metre yüksekliğinde 150 metre çapında tümülüs ve Bir hayli dev eseriyle özellikle kültür meraklılarının alakasını çekiyor.

TURİSTLERİN İLGİSİ SÜRÜYOR

Milli Park Alanı olarak savunmaya alınan ve “güneşin doğuşu ve batışının yeryüzünde en iyi izlendiği yer” olarak nitelendirilen Nemrut Dağı’na turistlerin alakası ayni ritimde devam ediyor.

Türkiye’nin dört tek yanından ecnebi gezgin ağırlayan otantik mekana tatilcilerin dahada basit ulaşması amaciyla de çalışmalar sürüyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, 9 ayda 52 bin kişinin Nemrut Dağı’nı ziyaret ettiğini, bunlardan iki bininin yabancı ecnebi gezgin olduğunu kaydetti.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir