Palu davasının kilit ismi Tuncer Ustael cezaevinde memurları tehdit etti

Kocaeli’nin Körfez kazasinda 11 sene evvel kaybolan Meryem Tahnal (35) ve kızı Melike Tahnal’ın (8) öldürüldüğü iddialarıyla açılan soruşturmada 5 kişi ile birlikte tutuklanan Tuncer Ustael’in, bu sefer cezaevinde memurları tehdit ettiği argüman edildi. Palu ailesi bireyleriyle birlikte yakalanmis olarak yargılanan Ustael, iki çocuğunun savunma altına alınması sonrasında üç memuru telefonla arayarak tehdit ettiği iddiaları sonrasında ile alakalı dava açıldı.

Melike Tahnal ve kızının kaybolması ile yargılandıkları davada Palu ailesi bireylerinin ölümlerden sorumlu tuttukları Ustael’in iki çocuğu savunma altına alınması sonrasında cezaevinden telefonla Derince yasamsal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Kocaeli Aile Çalışma ve yasamsal Hizmetler Müdürlüğünü aradığı, “İki vakit içinde çocuklarımı teslim etmediğiniz halde K., S. ve G.’yi elimdeki silahla vuracağım” diyerek tehditler savurduğu argüman edildi. Telefonla tehdit edildiklerini argüman eden S.P.Ş., G.U. ve K.T. isimli üç kadın memur, tehdit sözlerinin savunma alınan çocuklarının kurumda kalmalarını engellemek ve görevlerini yaptırmamak emeliyle yapıldığını belirterek şikayetçi oldu.

Cezaevinden tehdide üç sene mapus istemiyle dava açıldı

Şikayet üstüne açılan tahkikat kapsamında, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığında ifadesi alınan Tuncer Ustael, çocuklarının ellerinden alınması sonrasında kuruma var olan reaksiyonunu agresif tek şekilde dile getirmiş olabileceğini onay ederek tehdit detayli laf kullanmadığını ve suçlamaları onay etmediğini söyledi. İfade sonrasında Ustael ile alakalı ‘Görevi yaptırmamak amaciyla direnme’ suçundan 6 aydan üç seneye civarindan mapus cezası istemiyle dava açıldı.

“Zarar verme emelim yoktu istesem direk kafalarına sıkardım”

Açılan davada Kocaeli 10. Asliye karar Mahkemesi’nde evvel duruşmaya çıkan Tuncer Ustael savunmasında telefonla tehdit iddialarını onay etmedi. Çocuklarının isteği dışında savunma altına alındığını söyleyen Ustael, “Kimseyi tehdit etmedim. Kafalarına sıkmak istesem telefonla arayıp söylemezdim. zarar verme emelim yoktu istesem direk kafalarına sıkardım” dedi.

Gürcan Yılmaz
 

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir