Poliüretan Söve ve Kartonpiyer

Söve, binaların dış cephelerinin mantolanması işlemlerinin genel ismi olarak bilinmektedir. Söve uygulamaları sonrasında binaların ısı yönünden tasarruf etmeleri sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra yapılar, oldukça şık ve modern bir görünüme de kavuşabilmektedir. Günümüzde söve yapımında tercih edilebilen birden çok malzeme bulunmaktadır. Ancak son birkaç yıldan beridir fiyat ve performans açısından poliüretan söve modelleri en çok rağbet görenler arasında girmiştir.

Poliüretan söve sadece mantolama için kullanılmamaktadır. Malzemeler dekorasyon amaçlı kullanıma alanlarına sahiptir. Bu sayede binaların dış yüzlerinde birbirinden farklı tasarımları görülebilmektedir. Üstelik poliüretan malzemesinin yapısal özellikleri bu materyali iç tasarım ürünlerinde de kullanmak avantajı doğurmuştur. Artık poliüretan kartonpiyer modelleri ile istenen ya da tercih edilen iç mekânlara uygulamalar yapılabilmektedir. Üstelik iç mekân poliüretan kartonpiyer uygulamaları da dış cephede olduğu gibi fiyat avantajı ile birlikte gelmektedir. Bireylerin uygulamayı mekânlarına taşıyabilmek için model ya da desen tercihi yapmaları yeterli olacaktır.

Poliüretan Söve ve Kartonpiyer Modelleri

Poliüretan söve uygulamalarında modeller dış cepheler için hazır olarak sunulabilmektedir. Bu sayede özel bir mimar ile çalışmayan bireyler kataloglar üzerinden seçimlerini yaparak binalarının değişimini gerçekleştirebilmektedir. Mimarla birlikte çalışan kişiler ise gerek pencere kenarlarında gerek kapı kenarlarında kendi binalarına özel tasarımlar eşliğinde poliüretan söve uygulamalarını hayata geçirebilmektedir. Dış cephede kullanılabilen modellerde renk materyalin boyanabilme özelliğinden faydalanılmaktadır. Bu sayede istenen her renk ile vurgu yapılıp eklemeler gerçekleştirilebilmektedir. Binanın yapısına göre son dönemlerde çerçeve tarzı tasarımlar da dış cephelerde görülmeye başlanmıştır.

Poliüretan kartonpiyer fiyatları modelleri ise iç tasarımlarda oldukça yardımcıdır. Ürünün yardımcı olma avantajı sadece fiyat bazlı da değildir. Kartonpiyer modelleri açısından poliüretan ürün kataloğu oldukça geniştir. Bu sayede kişiler çiçek motiflerinden geometrik dokunuşlara kadar istedikleri malzemeler arasından kararlarını verebilmektedir. Ayrıca poliüretan kartonpiyer modellerinin temizlik açısından da bir avantaj getirdiğinin bilinmesi gerekmektedir. Genellikle kartonpiyer temizlikleri boya ya da badana gibi işlemler ile yapılmaktadır. Oysa anti bakteriyel olan poliüretan kartonpiyer modellerinde temizlik kuru bezlerle ya da ince fırçalar ile anında gerçekleştirilebilmektedir.

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir