Trabzonspor, İsviçre Federal Mahkemesi

2010-11 sezonuna ait dogruluk isteginde bulunan ve bu doğrultuda arayışlarını sürdüren Trabzonspor, dahada evvel FIFA, UEFA ve CAS’ta alınan kararların hukuksuz olduğunu tescillemek emeliyle sürecin nihayet adımı var olan İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvuruda bulundu. Bordo-mavili kulübün reis yardımcısı Önder Bülbüloğlu, mevzu hakkinda olarak Demirören havadis Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, nihayet müracaat tarihi var olan 27 Eylül’den evvel İhtiyaç duyulan harçları yatırdıklarını belirterek, “İsviçre Federal Mahkemesi’ne İhtiyaç duyulan harçları yatırarak başvurumuzu yaptık. Artık kararı bekleyeceğiz. FIFA, UEFA ve CAS hukuksuz tek şekilde önümüzü kesti. Hukuken bunun doğru olmadığını biliyor ve inanıyoruz. Onun amaciyla İsviçre Federal Mahkemesi’nden alınan kararların hukuka ters olduğunun tescillenmesini bekliyoruz” dedi.

“BEŞİKTAŞ MAÇIYLA GÜVEN TAZELEMEK İSTİYORUZ”

Önder Bülbüloğlu, takımın ligde aldığı sonuçlarla ve sektör bugünü oynayacakları Beşiktaş maçıyla alakalı olarak ise “Geçen seneki kadroyu koruduk, üstüne de takviyeler yaptık. Ne yazık ki çok mühim sakatlıklarımız oldu. İnşallah toparlarız. Oynadığımız futbol Zati sinyalleri veriyordu. Ne yazık ki iyi oynayamadık. Ünal hoca kendisini ispatlamış. Trabzonspor ile alakalı Ünal hocaya diyecek hiçbir şeyim yok. belli tek süre vakit lazım. Eksikler giderilince allahın izniyle takım geçen seneki oyununu alana koyacaktır. Önümüzde Beşiktaş maçımız var. İki takım da aslında bu derbiye moralsiz çıkacak. Biz de evimizdeki mücadelesi kazanıp hemide moralleri düzeltmek, ayni vakitte da güven tazelemek, takıma güven kazandırmak istiyoruz. Bu mücadelelerde Trabzonspor’un değişik oynadığı kesin. Bunun amaciyla geçmişi unutalım, bu maça odaklanalım. İnşallah bu mücadelesi kazanarak yolumuza ayni ritimde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

STURRIDGE BEŞİKTAŞ MAÇINA HAZIRLANIYOR

Bu arada, Trabzonspor’un Demir Grup Sivasspor mücadelesi öncesi çekilen MR neticeninde aşil tendonu ve FHL (Flexor Hallucis Longus) tendon kılıfında ödem tespit edilen ve rizikoya edilmeyen Daniel Sturridge’nin hafta sonu Beşiktaş ile oynanacak mücadeleyle birlikte takıma art dönmesi bekleniyor.

Tolga SAĞLAM/TRABZON, (DHA)

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir