Trans Birey CHP’nin İlçe Yönetimine Girdi

CHP’nin Avcılar İlçesi’nde mahalli seçenek öncesi görülen rahatsızlıklar ve istifaların derhal peşinden yedek listede bulunan partinin trans bireyi Niler Albayrak yönetim heyetine girdi. CHP’nin evvel trans birey yöneticisi Albayrak, “Bu benim ve arkadaşlarım amaciyla tek gurur. Ne civarindan eleştirsem de, kızsam da Neticede partim. Teşekkürler” dedi.

cumhuriyet milletçe partisi Avcılar İlçe örgütünde geçen ayın nihayetinde belediye meclis aza aday listesinin açıklama etmesi derhal peşinden görülen rahatsızlık neticesi 8 yönetici istifa etti. Parti tüzüğü uyarınca istifa eden üyelerin adina yedekler, yönetim heyeti asil listesine alındı. Bunlar arasında dahada evvel İstanbul 3’üncü seçenek bölgesinden mebus aday adayı, ortada Mahallesi’nin trans delegesi seçilen Niler Albayrak’ın da isimi yer aldı.

CHP’NİN İLK TRANS YÖNETİCİSİ ÜNVANINI ALDI

cumhuriyet milletçe partisi İlçe Başkanı Hasan Şeker tarafından Niler Albayrak’a gönderilen 2019/21 sayılı yazıda, “CHP Avcılar yönetim heyeti görevinden istifa eden Duran Meşeci, Seçkin Karakaya, İsmail Dağlı, Esengül Bakar, Sadiye Özgür, Mümin Refref, Deniz Baykara, Cesim İnce’nden boşalan asil yönetim heyeti üyeliğine parti tüzüğümüzün 29. Maddesi gereği sizin çağrılmanız, 03.03.2019 tarih ve 61 sayılı karar ile belirlenmiş olup, tarafınıza tebliğ olunur” denildi.

Kararı dil öğrenmek amaciyla gittiği vatan dışında öğrenen ve bunun kendisi amaciyla süpriz olduğunu, yakında döneceğini belirten Niler Albayrak, dahada evvel ara ara eleştirdiği, reaksiyon gösterdiği CHP’nin ‘İlk trans yöneticisi’ unvanını ele geçirdiğini söyledi.

“BİZLER DE VARIZ, BU HAYATTAYIZ”

Albayrak, geçen sene Ağustos ayında trans birey cinayetlerine üstüne kefen giyerek tepsi gösterir, 2017’de parti delegesi seçilirken, “Bizler de varız; bu hayattayız. tek şekilde hayatımızı ayni ritimde devam ettirmeye çalışıyoruz. Önümüzün kesilmemesini, bizlerin de aslında hayatımızda her şeyi başarabileceğimizi kanıtlamak istiyorum. Yoluma dahada çok çalışarak dahada çok başarılar elde ederek ayni ritimde devam etmek istiyorum” demişti.

Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde 1965 seneninde dünyaya geldiğini DHA muhabirine laf eden Albayrak, hedeflerini şöyle anlatmıştı:

“Bugüne civarindan İHD’nin yanı sıra Bir hayli derneğin üyeği bulunduğunu, çok fazla ezilen, toplumdan dışlanan, yok sayılan, ezilen transları temsil etmek amaciyla yola çıktım. Biz trans kadınların 1-0 geriden süre gelen hayatımızı en azından beraberliğe getirebilmek amaciyla bu yarışta olmam gerektiğini düşündüm. Avcılar’da semt delege seçimine girdim. Örgütün de teveccühü ile ortada mahallesi delegesi seçildim. Hedefim tekrar mebus aday adayı olmak. Ötekileştirilmişlerin her biçimde haklarını Meclis’te çok dahada iyi savunabileceğimi düşünüyorum. Bizler gökkuşağını çok dahada ileriye götürmeye çalışıyoruz.”

Kaynak: DHA

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir