Uğur Dündar ile Sevilay Yılman canlı yayında Talat Atilla üzerinden tartışma yaşadı

Türkiye’nin günlerdir konuştuğu “Beştepe’ye giden CHP’li” iddiası Habertürk’te yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında münakaşa yaşanmasına neden oldu. “Muharrem İnce Beştepe’ye gitti” iddiasının kaynağı olarak gösterilen medya mensubu Talat Atilla ile alakalı medya mensupları Uğur Dündar ve Sevilay Yılman canlı yayında tartıştı.

Sevilay Yılman’ın, Uğur Dündar’ın attığı tweetlerden örnekler vererek, “Talat Atilla’ya en yakın CHP’li araştırılsın” diyerek CHP’yi işaret ediyorsunuz. Siz güvenmeyip de dokümanını alana koyamayan gazetecinin haberini yazmıyorsunuz köşenize, o adamın ‘CHP’den aldım’ iddiasına inanıyorsunuz?’ reaksiyonunu gösterdi.

“BEN KİMSEYE İFTİRA ATMAM”

Dündar, Yılman’ın tepkisiyle alakalı şöyle konuştu: Günlerdir hayret ediyorum. İlkeli tek duruş sergilemiş, dürüst, şeffaf anlayışla ne biliyorsam kamuoyuyla paylaşmışım. ‘Bunun dokümanı yok, bendeniz bu işe girmem’ demişim. medya mensubu ağabeylerimizin, okullarda hocalarımızın öğrettiğini uygulamışım. kabirden babam çıksa bana doğru olmayan, belgeleyemediğim şeyi söylerse onu haber yapmam. ‘Uğur Dündar şunu koruyor, bunu koruyor’ benzeri manipülasyonlar doğru değil. bendeniz kimseye iftira atmam. ‘Bu haberi Talat Atilla’ya o götürdü, bu götürdü’ diye tek şeye girmem. bendeniz bunun CHP’ye kumpas olduğunu evvel günden söylemiş insanım. Nedim Şener kardeşim de biliyor gerçekleri, İsmail Saymaz’la da konuştum. Bülent Kuşoğlu’nu töhmet altında bırakacak hiçbir İzah yapmam. Talat Atilla kendisi seri Tweetler attı. ‘Ben bu haberi Uğur Dündar’a, Rahmi Turan’a vermekle yanlış yaptım, kendim kullanmalıydım’ dedi. Ayrı olarak bana Diye konuştu ki, ‘bunu kullanırsam kaynağım zarar görür’. Talat Atila demiş ki, ‘kaynağım CHP’li’ demiş. bendeniz bunun üstüne kalkıp da ‘Talat Atilla’nın kaynağı bu’ dersem müfteri vaziyetine düşerim.

“KÖŞENİZDE YAZMIYORSUNUZ AMA KAYNAĞINIZIN İDDİASINA İNANIYORSUNUZ”

bunun için karşılık olarak Habertürk yazarı Sevilay Yılman da şöyle konuştu: “Uğur Abi büyüğümsünüz, saygı duyuyorum. Diyorsunuz ki ‘Talat Atilla’ya en yakın CHP’li araştırılsın’. CHP’yi işaret ediyorsunuz. Siz güvenmeyip de dokümanını alana koyamayan gazetecinin haberini yazmıyorsunuz köşenize, o adamın CHP’den aldım iddiasına inanıyorsunuz? CHP’li araştırın diyorsunuz…”

“BEN cumhuriyet milletçe partisi genel BAŞKANI’NIN YERİNDE OLSAM BUNU ÇIKARIRDIM”

Uğur Dündar nihayet olarak “Bu konuda ne biliyorsam yazdım. Benim bu konuya dahada çok karıştırılmam filhakika gazetecilik ahlakıyla bağdaştırılacak tek durum değil. bendeniz CHP’ye yapılan tek kumpasın bozulduğuna inanıyorum. Talat Atilla’ya da bu bilgiyi verenin kulağına CHP’yi karıştırmak istek eden Bir takım güçler mi? bendeniz cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı’nın yerinde olsam bunu çıkarırdım” ifadelerini kullandı.

Yılman Uğur Dündar’ın attığı Tweetlere işaret ederek, “CHP’yi kati kaynak olarak gösteriyor, ‘araştırılsın’ diyor. bendeniz de diyorum ki neden Talat Atilla’ya inanılıp da cumhuriyet milletçe partisi araştırılsın deniyor” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Sözcü yazarı Rahmi Turan, “Beştepe’de Erdoğan’la görüşen CHP’li” başlıklı yazısında, tek CHP’linin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile saklı tek müzakere gerçekleştirdiğini argüman etti. Turan Ayrı olarak Erdoğan’ın ismi saklı var olan CHP’liye ‘genel reis olması gerektiğini söyledi’ iddiasında da bulundu.

mevzubahis iddiayı Cumhurbaşkanlığı kaynakları yalanladı. Turan ise bunun üstüne bahsi geçen isminin Muharrem İnce olduğunu iletti ve haberin kaynağını Talat Atilla olarak gösterdi. Talat Atilla da haberi CHP’nin içinde tek isimden aldığını ve haberi cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun teyit ettiğini söyledi.

Haber Videosu: Uğur Dündar ile Sevilay Yılman canlı yayında Talat Atilla üzerinden münakaşa yaşadı

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir