Usta oyuncu Cengiz Sezici için tören düzenlendi

Nefes darlığı problemi hasebiyle rehabilitasyon gördüğü hastanede Bir gün evvel erken hayatını kaybeden ehil oyuncu Cengiz Sezici amaciyla cenaze merasimi düzenlendi. Atlas Sinemaları’nda düzen eden törene, tiyatro oyuncusu Süha Uygur, oyuncu Şemsi İnkaya ve zanaat dünyasından Bir hayli meşhur ad katıldı. merasimde his dolu anlar yaşandı. Alınan helalliğin derhal peşinden ehil oyuncunun naaşı defnedilmek üzere memleketi Adana’ya gönderildi.

“Adana’nın hemşehrisi, sinemanın Cengiz ağabeyini kaybettik”

Sanat camiasına başsağlığı dileyen Daha önceki Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Yıllarını sinemaya adamış, Adana’da festivallerimize, sinemalarımıza hatri sayilir büyüklükte çaba vermiş; Adana’nın hemşehrisi, sinemanın Cengiz ağabeyi, arkadaşlarının kıymetlisi. hatri sayilir büyüklükte tek sinema emekçisini kaybettik. Allah rahmet eylesin. Sinema, zanaat camiasının başı sağ olsun. serisinin ve Adana’nın başı sağ olsun” diye konuştu.

“Bir cenaze olursa ama tek araya gelebiliyoruz”

Sanat camiasındaki isimlerle ama cenazelerde tek araya gelebildiklerini belirten tiyatro oyuncusu Hasan Yıldız ise, “Acımız büyük. hatri sayilir büyüklükte üstadımızı kaybetmişiz. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. İyi tek sanatçıydı. zanaat camiasının başı sağ olsun. zanaat camiası hatri sayilir büyüklükte tek ustayı kaybetmiştir. Zati bunun benzeri tek gün içinde her birimiz tek araya gelebiliyoruz. her birimiz dağılmışız. tek cenaze olursa ama tek araya gelebiliyoruz” dedi.
Birkaç projede birlikte çalıştıklarını ifade eden sinema oyuncusu Meral Orhonsay, “Cengiz, benim çok kıymet verdiğim tek arkadaşımdı. her birimiz çok severdik. ani çok projede de birlikte çalıştık. Allah’tan rahmet diliyorum. Bir hayli arkadaşımızı uğurladık. Bu da çok üzücü oldu. Rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir