1963’te hukuk fakültesine başladı, 77 yaşında mezun oldu..haberini oku

Erzincanlı Erol Kahraman, 1963 seneninde kazandığı Ankara Üniversitesi haklar Fakültesi’ni 2’nci sınıftayken bırakmak zorunda kaldı. Erzincan’da kitapçılık yapan Kahraman, haklar fakültesinden mezun olma hayalini gerçekleştirmek amaciyla 2013 seneninde çıkarılan aftan yararlandı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi haklar Fakültesi’ne kaydını yaptıran Kahraman, 9 sene süre gelen tahsil hayatından ardindan mezun olmayı başardı.

4 çocuk, tek torun sahibi Kahraman, bu erken fakülte bahçesinde düzen eden mezuniyet töreninde gençlerle birlikte kep atmanın Heyecanını yaşadı.

“GÜNÜMÜZ DÜNYASI bundan sonra süratle DEĞİŞİYOR”

Hayali var olan haklar fakültesini 59 sene ardindan bitiren Erol Kahraman, mezuniyet töreninde gençlere seslendi. Kahraman, şu ifadeleri kullandı;

*Bugün her birimiz mezun olmanın haklı Heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. hatri sayilir büyüklükte çoğunluğunuz amaciyla dört sene önce, benim amaciyla 1963 seneninde başlayan ve nerdeyse tek hayat süre gelen üniversite lisans tahsil sürecinin sonuna gelmiş bulunuyoruz.

*Öncelikle hepinizi içtenlikle kutluyor ve kutlama ediyorum. Sizlerin tek büyüğü ve mezuniyet asama arkadaşınız olarak size Montagine’nin ‘Hedefi olmayan gemiye, hiçbir rüzgar yardım etmez’ ve Peter Drucker’in ‘Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin ehemmiyeti yoktur’ sözlerini anımsatmak istiyorum.

*Günümüz dünyası artık hızla değişiyor, teknolojideki hızlı devinim dünün yeniliklerini kısa müddette bugünün eskisi haline getiriyor. Çağın ihtiyaçları doğrultusunda, hızla gelişen ve değişen yasamsal ve kültürel hayattaki değişmelere ayak uydurabilmek amaciyla alana çıkan hayat boyu öğrenmeye, bilgi, beceri, alaka ve yeterliliklerimizi geliştirmek emeliyle her vakit açık olmalıyız.

PLAKET ÇAKTI

Mezuniyet töreninde laf alan asama birincisi Kübra Altun, Dekan Prof. Dr. Prof. Dr. Ayhan Döner’in konuşmasının derhal peşinden EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, mezun var olan öğrencileri kutlama etti. Törende, asama birincisi Kübra Altun, mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Mezun var olan öğrenciler, haklar fakültesi akademisyenlerinin elinden diplomalarını aldı ve iş yemini etti.

Mezuniyet merasimi öğrencilerin kep atmasının derhal peşinden çalınan müzikler eşliğinde oyunlar oynanıp halaylar çekilmesiyle nihayet buldu. (DHA)

Yazar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.