Düzce’de kazılan yerlerden 15 köpek ölüsü çıktı, soruşturma başlatıldı..haberini oku

Düzce’nin Cumayeri ile Çilimli ilçeleri hududunda Melen Deresi kenarındaki Dereboyu mevkisinde köpeklerin öldürülüp, gömüldüğü ihbarını alan Düzce Hayvanseverler Derneği üyeleri, evvelki vakit İl güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hayvan durum İzleme ekipleri ile bağlantıya geçti.

Bölgeye giden ekipler, savcılık kararıyla alanda kazı çalışması başlattı. İhbarcının tarifine göre belli bölgelerde iş makinesiyle kazı çalışması yapıldı.

Dün süre gelen çalışmalara zaptiye ekipleri de katılırken, kazılan bölgelerde 15 köpeğe rastlandı. Köpek ölülerinin arka arda çıkmasıyla birlikte kazılar durdurularak, faillerin bulunması amaciyla Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tahkikat başlatıldı.

Hayvanseverler Derneği Başkanı Dursun Altıntaş, olayla alakalı şunları söyledi:

– Hayvanların toplu halde öldürülüp gömüldüğü üstüne tek ihbara gittik. Bölgeye gidip, olayın aslını araştırdık. İhbarın yanlış olma ihtimaline karşı Tamamiyle araştırdıktan ardindan hayvanların katledilip gömüldüğü kanınına varınca polisle kontakt kurduk. dahada ardindan İlçe tarım Müdürlüğü ile kontakt kurduk.

– Duyarlı tek yurttaş sahayı bize gezdirdi ve hayvanların gömüldüğü yerleri bize tanım etti. Biz oranın kazılmasını, ölü köpekler varsa bulunmasını ve kim yapmışsa tespit edilmesini istedik. Kazı yaptık ve tanım edilen yerden beş köpek ölüsü çıktı.

– Çok yoğun tek koku oluşmuştu. büyük olasılık 20-25 vakit evvel gömüldüklerini olasılık ediyoruz. Başka tek yerde yaptığımız kazıda da üç köpek oradan çıktı ve kazıyı vakit ağrınca ayni ritimde devam ettirmek amaciyla bıraktık.

– sonrası vakit Çilimli İlçe zaptiye Komutanlığı’na bağlı ekipler gelerek kendisinin bölgeleri olduğu amaciyla olayı takip etmeye başladı. Kazının 2. gününde köpek ölüsü sayısı 15’i buldu. 15 olunca artık ihbarın doğru olduğuna karar verdik. dahada çok kazmadık ve bıraktık .

Hayvanseverler Derneği Başkanı Dursun Altıntaş

– Toplu olarak atıldıkları çok belli oluyor. Vücutlarında oluşan deformasyonlar dahi aynı olduğu amaciyla aynı zamanda toplu halde gömülmüşler. İlçe tarım Müdürlüğü veterineri de aynı kanıya vardı. Toplu olarak gömülmüşler o nedenle katliam diyoruz. (DHA)

Yazar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.