Erdoğan: Milletimizden sabırlı olmasını istiyoruz..haberini oku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

* genel merkezimizle kent ve kaza teşkilatlarımızla seferberlik ruhuyla çalıştığımızda milletimizin gönül kapılarının bize açık olduğunu gördük.

*Bu tempoyu düşürmeden tertemiz araç ve yöntemlerle sürdürerek çalışmalarımızı 2023 Haziranı’na civarindan sürdüreceğiz. tek senelik süresi en iyi şekilde değerlendirerek 16’ncı zaferimize ulaşacağız.

“HER SEÇİM ÖNEMLİDİR”

* Her seçenek önemlidir, her seçenek tarihidir, her seçenek kritiktir. 2002 Kasım seçimleri tarihi tek dönüm noktasıydı. 2007 seçimleri vesayetle mücadelemizde tertemiz tek safhaya geçmemizi sağlamıştı. 2011 seçimleri eser ve hizmet siyasetimizi doruğa taşımıştı.

*2015 seçimleri Daha önceki günlere dönmek isteyenlerle hesaplaşmaya dönüşmüştü. 2018 seçimler vuruş teşebbüsü ve tertemiz yönetim anlayışıyla girdiğimiz imtihandı.

*2023 seçimleri de hemide ülkemizin AK Parti hükümetleri vaktindeki kazanımlarının muhasebesi ayni vakitte da 2053 vizyonumuzun habercisi olarak tarihe nakşedilecektir.

* İlk işareti 2008 finans kriziyle başlayan, salgınla hatri sayilir büyüklükte merhaleye ulaşan sarsıntıya Rusya-Ukrayna savaşı da katıldı. Tehditler yanında mühim fırsatlar da çıkardı.

*Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma sayesinde Bir hayli sınavı verdik. ulusal iradenin üstünlüğünü tesis ettik. Ülkemizin art kalmışlığını kaldıracak eser ve hizmetleri yasama geçirdik.

KILIÇDAROĞLU’NA SIĞINMACI TEPKİSİ

*Kılıçdaroğlu muhalefet yerine tertemiz ve dahada iddialı amaç ifade etti ülkeye eser ve hizmet vermeye değil dövüş etmeye geldiğini açıkça söyledi.

*Bu zatın söylediklerinin yarısı yalan, yanlış. mesele Bir gün evvel Meclis’te çıkmış Tayyip Erdoğan Suriye mevzusunu Birleşmiş Milletler’de hiç gündeme getirdi mi diye soruyor.

*Eline diline dursun. Defaatle… Bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş. Çıkmış Tayyip Erdoğan bu problemi Avrupalılarla hiç konuşmadı diyor. Belki yüzlerce binlerce müzakere yaptığımızdan haberi yok. Bu adamın neyden haberi var ki?

*Bunun dışında ‘Ya bana katılın, ya önümden çekilin’ izahını değişik yere koyuyorum. Ülkemizi kalkındırmak amaciyla gerektiğinde yedi düvelle dövüş ettik.

*Milletin emanetine sahip çıkmak amaciyla canımız pahasına ugras alana koyduk. FETÖ’cüler kaldığımız yeri bombalamadılar mı? Korumalarımızı şehit etmediler mi?

*Biz Atatürk Havalimanı’na geldiğimizde Bay Kemal, FETÖ’cülerin desteğiyle çıkıp gitti. Bu bunun benzeri ürkek, korkak, pısırık, Perişan birisidir.

*’Yeri geldi vesayet odaklarıyla, yeri geldi pkk terör örgütleriyle dövüş ettik’ diyor. Biz ettik biz, sen edemezsin.

6’LI İTTİFAK

*Masa diye kurdukları 6 benzemez ittifakı titremeye, dökülmeye başladı. müsterek aday belirleyemeyenlerin ülkenin ağırbaşlı meselelerinde kararlı tutum koyamayacaklarını görmek amaciyla allame olmaya neden yok.

*Kimi çıkıyor iftihar mevzusu eserlere çatıyor, ötekisi çıkıyor gençlerin kıyafet ve eğitim haklarına saldırıyor. bazı çıkıyor sığınmacı düşmanlığı üzerinden nefret suçları işliyor.

*Kimi çıkıyor kibriyle, hırsıyla herkesi ötekileştiriyor. bazı çıkıyor kabiliyetsizliğini başkalarına hatali atarak gizlemeye çalışıyor.

*Kimi çıkıyor siyasi ve ahenk gösteren ücret krizlerin ateşiyle yanan yeryüzünde ülkemize köstek oluyor.

*Ülkemizde şu anda muacir olarak bulunan bu insanları biz ne Bay Kemal’in dedikleriyle ne yandaşlarıyla bu ülkeden bu görevde olduğumuz sürece Katiyen art itmeyiz.

*Bay Kemal senin Bir gün evvel söylediğin bu erken yoktur. Ama biz değişik tek medeniyetten geliyoruz.

*Fiyatlardaki artışlar ile tedarik zincirlerindeki bozulmalar bütün yeryüzünde enflasyonu azdırmıştır.

*Bu tablo hergün hayatın her alanında ücret artışları olarak karşımıza çıkmaktadır.

*Türkiye, uzunca tek müddettir döviz kuru ve nema üzerinde maruz kaldığı saldırıyla ugras etmektedir.

EKONOMİ MESAJLARI…

*Küresel yönetim ve ekonomi sistemindeki değişimin ülkemize açtığı fırsatları bizleri çok dahada değişik yere taşıyacaktır. Küresel ekonomideki sarsıntıların olumsuzluklarıyla yüzleşiyoruz. Tedarik zincirindeki bozulmalar enflasyonu azdırmıştır.

*Finansal gelişmelerin açtığı meseleler geçmeden alana çıkan bu tablo ücret artışları olarak karşımıza çıkmaktadır.

*Türkiye uzunca tek süreçte döviz kuru ve nema oranları üzerinden saldırıyla ugras etmektedir.

*Fırsatçıların dengesiz fiyatlanmaları da eklediğimizde milletimiz hayat pahalılığıyla karşı karşıya kalmıştır.

“VATANDAŞALARIMIZIN MARUZ KALDIĞI sorunlari BİLİYORUZ”

*Vatandaşlarımızın maruz kaldığı sıkıntıları biliyoruz. ekonomi programımızın evvel ayağı dünyanın evvel 10 ekonomisi arasına girmekten vazgeçememektir.

*İkinci aşama istihdamdır. Üçüncü olarak da tek istikametten ücret artışlarını denetim altına almak, başka istikametten geliri yükseltmektir.

*Türkiye’nin salgın ve derhal peşinden başlayan harp sürecinde trilyonlarca kaynağı var olan ülkelerden çok dahada iyi yönetim sergilediğini kimse inkar edemez. Hiçbir mesele çözümsüz değildir.

*Biz dünyaya açılmayı sürdürüyoruz. tabiki bedeller ödüyoruz, sıkıntılar çekiyor. Hepsinin karşılığını alıyoruz, alacağız. Milletimizden sabırlı olmasını, bizi desteklemesini istiyoruz.

*Kimi şükürsüzlerin, bazı kalbi kararmış yeminli düşmanların, bazı vicdansızların çıkardığı yaygaranın nedeni milletimizin derdiyle dertlenmek değildir. kendisinin minik çıkarlarını savunmanın peşinde var olan bencillerdir.

Yazar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir