Konya’da maraton heyecanı..haberini oku

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Mayıs’ta düzen edecek beynelmilel Konya Yarı Maratonu amaciyla art sayım sürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Spor Konya Projesi ile spor seferberliği başlattıklarını ifade ederek, Konya Yarı Maratonu ve Ağustos ayındaki 5. İslami Dayanışma Oyunları benzeri mühim organizasyonlarla 2022 yılının Konya açısından sporla dolu dolu geçeceğini söyledi.

Konya’nın tanıtımına mühim katkı sağlayacak

Konya Yarı Maratonu ile spor açısından Konya’da tek evvel dahada yaşanacağını kaydeden reis Altay, “Koşmayı seven bütün sporseverlerin tek araya gelmesini coskuyla bekliyoruz. Maraton etrafında düzenleyeceğimiz çeşitli etkinlikler ve konserlerle hafta sonu şehrimizde Sanki tek spor karnavalı yaşanacak. ‘Hareketin Merkezinde Ol’ sloganıyla düzenleyeceğimiz Konya Yarı Maratonu, Konya’nın hemide spor şehri olarak anılmasına ayni vakitte da ulusal ve beynelmilel alanda tanıtımına mühim katkı sağlayacak” dedi.

Maratona alaka oldukça yüksek

Maratona alakanın oldukça çok olduğunu belirten reis Altay şu şekilde ayni ritimde devam etti:

“Şu anne civarindan 20 ülkeden bin 500 sporcu maratona kayıt yaptırdı. milletçe Koşusuna ise 7 binin üzerinde müracaat yapıldı. Maratonumuz; 21 kilometrelik Yarı Maraton, 10 Kilometre Koşusu ve milletçe Koşusu olmak üzere üç değişik kategoride koşulacak. ıslak sınırının olmadığı milletçe Koşusuna ise istek eden her biri katılabilecek.”

Koşu hasebiyle sektör bugünü Bir takım yolların trafiğe kapatılacağını da duyuran reis Altay, Konyalılardan da bu konuyla alakali anlayış beklediklerini sözlerine ekledi.

Yarışma takvimi şu şekilde işleyecek

15 Mayıs sektör gerçekleşecek Konya Yarı Maratonu’nda evvel olarak 09.00’da 10 kilometre koşusunun startı verilecek; bu turun mükafat merasimi 10.30’da yapılacak. 21 kilometrelik Yarı Maraton startı 09.15’de gerçekleşirken; mükafat merasimi 11.30’da olacak. hemide Yarı Maraton’un ayni vakitte da 10 kilometre koşusunun başlangıç ve bitiş alanı Mevlana Kültür Merkezi olacak. Saat 13.00’te Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda başlayacak milletçe Koşusu ise 2,7 kilometre olacak ve tekrar aynı yerde tamamlanacak. Maraton çerçevesinde Kılıçarslan Meydanı’nda Buray konseri ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Maratona katılan yarışmacılardan alınan kayıt ücretleri otizm alanında Türkiye’nin en şümullü ve en hatri sayilir büyüklükte merkezi var olan SOBE Vakfı’na aktarılacak ve kayıt var olan her biri aynı zamanda SOBE gönüllüsü olacak.

İHA

Yazar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir